ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7663002
*
nr 766 3002
Spegel
Nyrokoko, höjd: 270 ca
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2012
kl 18:25:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/6 17:47:33
1
4.000 kr
25/6 18:23:47
2
4.600 kr
26/6 09:25:22
3
4.200 kr
26/6 09:25:36
3
4.400 kr
28/6 15:13:24
4
5.000 kr
29/6 15:52:36
3
4.800 kr
2/7 15:21:11
5
Vinnande bud
2/7 15:42:50
5
justering av budtak
2/7 15:43:33
5
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 766 3002
Spegel
Nyrokoko, höjd: 270 ca
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/6 17:47:33 | 1 | 4.000 kr |
25/6 18:23:47 | 2 | 4.600 kr |
26/6 09:25:22 | 3 | 4.200 kr |
26/6 09:25:36 | 3 | 4.400 kr |
28/6 15:13:24 | 4 | 5.000 kr |
29/6 15:52:36 | 3 | 4.800 kr |
2/7 15:21:11 | 5 | Vinnande bud |
2/7 15:42:50 | 5 | justering av budtak |
2/7 15:43:33 | 5 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14